ÚDAJE A POPIS

DATUM AKCE: 2006-09-02
LOKALITA:

Tatrovice - přehrada

TEPLOTA VZDUCH: 22°C
TEPLOTA VODY: 11°C
MAX. HLOUBKA: 17 m
MIN. VIDITELNOST: 0 m
MAX. VIDITELNOST: 2 m
ÚCASTNÍCI: Honza Spáčil, Aleš Huklivszki, Šárka Dolejší, Martin Hubený, Valda Bezouška, Pavlínka Spáčilová
PROFIL PONORU: zde
  

POPIS:

81Sobotní ponor na Tatrovicích, odjížděli jsme zase z Růžáku brzy ráno, prakticky v noci, prostě už v devět ráno :). Cestou jsme se stavili nakoupit gáblík v Chodově a pak se přesunuli na hráz. Počasí bylo vcelku rozumné, sice podle předpovědi mělo pršet jak o život, ale meteorologové se zase, tentokrát naštěstí, netrefili ;)..
Do vody jsme šli ve dvou skupinách, Aleš s Pavlínkou a Martinem měli další z výcvikových ponorů, Valda šel se mnou a Šárka to celé fotila :). V pohodě jsme se ustrojili a postupně vlezli do vody. Viditelnost bídná a tak jsme se s Valdou chtěli podívat naproti k nudapláži. Bohužel jsme se rozhodli proplavat k protějšímu břehu nade dnem, což nebyl jak se ukázalo moc dobrý nápad. Viditelnost se směrem ke dnu hodně zhoršovala, Valdu jsem měl pořád u boku a když se najednou zhoršila prakticky na nulu a chtěl jsem se s Valdou raději vynořit, najednou Valda prostě nebyl. Chvíli jsem zůstal na místě, osvětloval vodu kolem sebe, ale asi po minutě jsem to vzdal, nedalo se v té chvíli nic dělat. Zahájil jsem výstup, naštěstí jsme byli pod vodou jen malou chvíli, ale i tak jsem to s výstupovou rychlostí raději moc nepřeháněl, držel jsem se na hranici ^100% na kompu. Valdu jsem našel naštěstí hned na hladině a když mi popsal, jak se nahoru dostal, opět se mi neudělalo zrovna dobře.. Prý nestihnul včas odpustit vzduch v jacketu a když už se 'rozjel' nahoru, inflátor už nestíhal odpouštět roztahující se vzduch.. Naštěstí nezazmatkoval, při výstupu stíhal ještě dýchat a poctivě vydechovat a tak to vše dopadlo relativně dobře. Poučení pro nás oba, bez úvazku už v takové vodě ani ránu.. Na hladině jsem ještě chvíli počkal zda je vše v pořádku a dohodli jsme se že poplaveme k protějšímu břehu už raději po hladině. U břehu jsme se zanořili do malé hloubky a chvíli plavali podél břehu. Bohužel viditelnost byla natolik bídná, že jsme ponor raději ukončili a vrátili se zase po hladině přes zátoku k hrázi.
Aleš stále ještě proháněl cvikýře u zvonu, podle toho jak tam byli dlouho, toho stihli procvičit setsakra hodně :). Nakonec se podél lana vrátili ke schodům i oni a ponor jsme ukončili.
Voda je na Tatrovicích z mého pohledu dost špatná, málokdy se mi stane že už ve vodě nemám chuť se dále potápět.. Ale zase je relativně teplá a to nejen u hladiny. Je otázkou zda se viditelnost v dohledné době nějak zlepší, osobně si myslím že to bude až těsně před zamrznutím.. Ale pro tréning či výcvik to je stav ideální ;)..

FOTOGRAFIE Z AKCE

velkyobrazek
prosím prosím, dej mi čočky .. :)
obr1 obr2 obr3 obr4
obr5 obr6 obr7 obr8
obr9 obr10 obr11 obr12
obr13 obr14 obr15 obr16
obr17 obr18 obr19 obr20
obr21 obr22 obr23 obr24

 

 Přidat komentář: 

Informace před vyplněním:

  • Vyplnění té číslice je opravdu nutné, nežertuji ..
  • Nepoužívejte HTML značky, nebudou brány v úvahu
  • Vyplňte prosím alespoň jméno a komentář ..
  • Délka vyplňovaných polí je omezena
  • Nevhodné příspěvky budou proste smazány (doufám že nebude nutné :)xhtml rss RSS
IngressMania  Posledni aktualizace 02/09/2007 23:30 | SKYPE: spachal       © 2004-2007 ofni.lahcaps@lahcaps cw