ÚDAJE A POPIS

DATUM AKCE: 2006-07-24
LOKALITA:

Krušné Hory

TEPLOTA VZDUCH: 0°C
TEPLOTA VODY: 0°C
MAX. HLOUBKA: 0 m
MIN. VIDITELNOST: 0 m
MAX. VIDITELNOST: 0 m
ÚCASTNÍCI: Honza Spáčil, Martin Žemba
PROFIL PONORU:
  

POPIS:

84Už podruhé jsme měli možnost se s místními mineralogy a speleology podívat do krásné jeskyně v Krušných Horách, vlastně bývalého kamenného dolu. Vše začalo přátelským rozhovorem s panem Dr. Hlouškem, bavili jsme se o místních zatopených systémech, o jáchymovských dolech, prostě o všem možném a hlavně zajímavém z hlediska potápění a následovalo pozvání k prohlídce jednoho zatopeného dolu, zatím volně přístupného. Samozřejmě jsme pozvání rádi přijali a do dolu se spolu s průvodci podívali :). Na druhou návštěvu jsme už byli připravení lépe, tentokrát jsme se podívali až 'přímo k vodě'.
Bývalý důl je hodně zajímavý i z hlediska možného potápění, veškeré cesty jsou vylámány v pevném kamenném masívu, jen ten transport techniky bude asi hodně náročný .. Ale věřím že i to se nakonec vyřeší, zbývá jen se o všem poradit s lidmi co se speleopotápění zabývají, s tímhle bohužel zatím žádné zkušenosti nemáme.
Jak jsem zjistil, v jeskyních se s levnými kompakty fotí vážně špatně, prohlížejte ty fotky se značnou tolerancí :)) ..
Když už jsme na těch kopcích byli, ještě jsme se podívali k jezeru 'Štaidlák', který mi byl doporučený místními jako hluboké a čisté jezero :). No, realita jak už to tak v těchto případech bývá, byla mnohem méně zajímavá.. Ale alespoň jsme 'Štaidlák' našli, loni a napoprvé se mi to nepovedlo ;)..
Poslední zastávka byla na 'Eduardu', kde jsme se už jednou potápěli, bohužel i tady nebylo z hlediska potápění o co stát, i když byl přítok čistý, viditelnost v jezeře byla mizerná..

FOTOGRAFIE Z AKCE

velkyobrazek
pokud polezeme pod vodu, tak právě zde :)
obr1 obr2 obr3 obr4
obr5 obr6 obr7 obr8
obr9 obr10 obr11 obr12
obr13 obr14 obr15 obr16

 

Komentáře k článku:

#1. Autor: Rozruch, dne 2006-10-05 21:24:05 napsal:

Tedy, ten dul vypada zajimave. Doufam ze to prozkoumate a date info. Nam se podobnej pruzkum bejvalyho dolu moc nepoved :-(.

#2. Autor: Spáchal, dne 2006-10-06 01:37:11 napsal:

Jak jsme se shodli s Zembousem, letos to uz asi nestihame, takze do pristiho cca kvetna je casu dost i na pripravu, drive tam snih asi nesleze :| .. Ale vypada to nadejne, to je fakt :)) ..

 

 Přidat komentář: 

Informace před vyplněním:

  • Vyplnění té číslice je opravdu nutné, nežertuji ..
  • Nepoužívejte HTML značky, nebudou brány v úvahu
  • Vyplňte prosím alespoň jméno a komentář ..
  • Délka vyplňovaných polí je omezena
  • Nevhodné příspěvky budou proste smazány (doufám že nebude nutné :)xhtml rss RSS
IngressMania  Posledni aktualizace 02/09/2007 23:30 | SKYPE: spachal       © 2004-2007 ofni.lahcaps@lahcaps cw