ÚDAJE A POPIS

DATUM AKCE: 2006-08-21
LOKALITA:

Albeřice - lom

TEPLOTA VZDUCH: 25°C
TEPLOTA VODY: 19°C
MAX. HLOUBKA: 4 m
MIN. VIDITELNOST: 2 m
MAX. VIDITELNOST: 3 m
ÚCASTNÍCI: Honza Spáčil, Valda Bezouška
PROFIL PONORU: zde
  

POPIS:

76Voda na Albeřicích se měla podle Žembouše zase o něco vylepšit, tak jsme se rozhodli, že se na to pojedeme podívat osobně. Sice to nakonec skoro vypadalo na sóloponor, ale ozval se Valda, že by někam pod vodu jel v neděli také a bylo tedy rozhodnuto :).
Srazili jsme se v neděli v půl desáté dopoledne na Růžáku, přendali věci ke mně do auta a cestou jsme se stavili u Aleše a Šárky pro flašuli pro Valdu, já jsem měl ještě vzduchu až moc ve dvojčátku, bral jsem ho tedy 'na vydejchání'. Počasí nám docela přálo, nepršelo, nebyl hic, prostě tak nějak akorát :). Cesta k lomu je stále bez problémů, alespoň co se týče příjezdu k lomu. Na cestě okolo lomu dolů k vodě někdo navezl na místo kde původně byly betonové pražce nějakou směs štěrku a hlíny, nerozeznal jsem zda to má průjezdnosti pomoci či ji spíše ztížit a tak jsme auto raději nechali nad pražci na cestě a převlékli se u auta. K vodě to byl naštěstí jen kousek, sice cestou hore s dvojčátkem méně příjemný, ale stále 'ještě v pohodě'.
Ustrojení jsme sešli k vodě, dohodli jsme si zhruba plán a zanořili se. Voda mě docela zklamala, viditelnost zatím jednoznačně nejhorší jakou na Albeřicích pamatuji, ale stále ještě taková, že byl ponor pěkný. Bohužel to už není natolik průzračná voda, abychom měli šanci vidět větší ryby dříve než ony nás. Plavali jsme po směru kolem lomu, obeplavali jsme jej skoro celý, pouze pod vyhlídkou jsme si cestu po více jak hodině ponoru zkrátili příčně, viditelnost se v těch místech citelně zhoršovala.. Během ponoru jsme si trochu zacvičili, masky dolů, v-drill, výměna automatik.. v takové mělké, teplé a pohodové vodě to je skoro radost :). Překvapili mě pěkní líni, krásně za ty cca tři roky kdy byli hádám na Albeřice vysazení vyrostli, jsou to teď pěkné a klidné ryby. Kapříky, štiky ani úhoře jsme bohužel nepotkali, byli oproti nám díky zakalení ve velké výhodě :P.
Takže viditelnost nejlepší těsně u hladiny, hádám že v těch nejlepších částech až okolo čtyř metrů, jinak mezi dvěma až třemi, u dna a pod vyhlídkou ještě hůře. Teplota velmi pohodová, měl jsem pod sucháčem jen tenký 'letní' podoblek a bylo mi teplo po celý ponor. Konečně jsem snad poprvé na Albeřicích ;) odhadnul potřebnou zátěž, v kombinaci s tenkým podoblekem, 2x10 a světlem byly ty tři kila přesně akorát :).

Malý bonus - krátké video z ponoru (2.3MB, 30s)
Fotky omluvte, hned po první fotce pod vodou došly baterky, potvory :( .. Ještě jsem po ponoru stíhal cvaknout pohled na lom z vyhlídky, ale pak už se na foťáčku ani nestáhnul objektiv ;).

FOTOGRAFIE Z AKCE

velkyobrazek
převlékání u betonových pražců
obr1 obr2 obr3 obr4
obr5 obr6 obr7 obr8

 

Komentáře k článku:

#1. Autor: Teabe, dne 2007-02-01 22:33:14 napsal:

A tam se nesmí,víte o tom :D To se řekne ;)

 

 Přidat komentář: 

Informace před vyplněním:

  • Vyplnění té číslice je opravdu nutné, nežertuji ..
  • Nepoužívejte HTML značky, nebudou brány v úvahu
  • Vyplňte prosím alespoň jméno a komentář ..
  • Délka vyplňovaných polí je omezena
  • Nevhodné příspěvky budou proste smazány (doufám že nebude nutné :)xhtml rss RSS
IngressMania  Posledni aktualizace 02/09/2007 23:30 | SKYPE: spachal       © 2004-2007 ofni.lahcaps@lahcaps cw