» Pseudotelevize v obýváku - Windows Media Center :) «

Sice jsme to vlastně dva roky bez funkční televize vydrželi, ale napadlo mě že bych se měl už konečně jako Microsoft Specialist seznamit i s Windows Media Center :).. Sice to dle mého pohledu není nový operační systém (jak je prezentováno ze strany MS), ale jen nádstavba nad Windows XP Pro (a ne Home, jak si mnozí myslí a čemu by i odpovídala cena), ale je to docela pěkná a zajímavá nadstavba :). Vyřešila se tím navíc 'televize', počítač na Tomáškovy pohádky a vlastně i video :).
Vzal jsem tudíž jeden se servisním počítačů, dokoupil levnou hybridní (i pro DVB) TV kartu dovnitř a spešl MS dálkový ovladač a MS klávesničku přímo pro Media Center, monitor už byl na místě pro notebook a tak už zbývalo to všechno nějak pospojovat dohromady a zprovoznit. Měl jsem z toho docela strach, různé články i diskuze na webu naznačovaly problémy hlavně s TV kartami (a já koupil kartu opravdu levnou ;)..), ale nakonec se vše povedlo a olalá, Windows Media Center šlapají jak hodinky. Nestihnul jsem zatím prozkoumat vše, není na to čas, ale to hlavní už 'běhá' bez problémů, schází jen teletext a tv program k plné spokojenosti :). Možná někdy dám ještě dokupy i televizi, ať to už máme komplet. Takže vcelku příjemné překvapení, pokud budete mít tu možnost, doporučuji alespon Windows Media Center vyzkoušet, za tu srandu to stojí :) ..

V Karlových Varech, 2006-09-13 - 18:22:23

Počet komentářů: 2 | Trvalý odkaz na tento blog


 « Zpět na Soukromý blog

Komentáře k článku:

#1. Autor: Jerry, mail, dne 2006-09-14 12:50:26 napsal:

TV program
tv program by meli MCEcka stahovat z netu... Zajimaji me odezvi na ovladac, ovladam to pres klavesnici a prijde mi ze to ma vzdy tak pul sekundovou prodlevu. Take si chci koupit ovladac...

#2. Autor: Spachal, dne 2006-09-14 16:02:43 napsal:

Jo jo, mely, ale nestahuji ;) .. Jde to podle PSC, zkousel jsem i prazska a nic.. Ale mozna to souvisi i s tim teletextem, ten jsem take jeste nejak nenaladil ;) ..
Jinak odezva na ovladac i klavesnici je docela okamzita, alespon niceho jako zpozdeni jsem si zatim nevsimnul ..

 

 Přidat komentář: 

Informace před vyplněním:

  • Vyplnění té číslice je opravdu nutné, nežertuji ..
  • Nepoužívejte HTML značky, nebudou brány v úvahu
  • Vyplňte prosím alespoň jméno a komentář ..
  • Délka vyplňovaných polí je omezena
  • Nevhodné příspěvky budou proste smazány (doufám že nebude nutné :)


xhtml rss RSS
IngressMania  Posledni aktualizace 02/09/2007 23:30 | SKYPE: spachal       © 2004-2007 ofni.lahcaps@lahcaps cw